جشن یک سالگی نگاه
  • نوامبر 6, 2021

هلدینگ فناوری نگاه، بازوی فناوری بانک کارآفرین یک سالگی خود را جشن گرفت. در مراسمی که به همین مناسبت در روز چهارشنبه ۹ تیر ماه ۱۴۰۰ در مرکز همایش‌های کتابخانه ملی ایران برگزار شد، همکاران گروه نگاه و مدیران ارشد بانک کارآفرین و شرکت‌های گروه کارآفرین حضور به هم رساندند.

در این مراسم محمدرضا فرزین مدیرعامل بانک کارآفرین، هلدینگ فناوری را پیش‌برنده قطار بانک کارآفرین در عصر جدید بانکداری خواند و گفت: « ما آینده بانک را در نگاه می‌بینیم زیرا نگاه پیشگام برنامه‌های نوآورانه در بانک کارآفرین است». مدیرعامل بانک کارآفرین به لزوم رشد همزمان سه مولفه‌ی کیفیت خدمات ارائه شده به مشتریان، دریافتی کارکنان و سود سهامداران در هر بنگاه اقتصادی اشاره کرد و توسعه پایدار را در گرو رشد متناسب و متعادل این ارکان دانست و گفت: « با تشکیل “نگاه” حرکت در مسیر توسعه و تحول بانک در تمام زمینه ها چابکی و سرعت بیشتری خواهد یافت و جذب نیروهای متخصص حوزه فناوری اطلاعات را نمونه ای از این چابکی و تسهیل فرآیندها دانست.

در بخش دیگر این مراسم فرشاد محمدپور معاون امور مالی و مجامع بانک کارآفرین، سخنانی در زمینه‌ی چرایی و فلسفه تشکیل هلدینگ فناوری نگاه، شکل تعامل و رابطه بانک کارآفرین با این هلدینگ و اقدامات بانک کارآفرین در راستای تشکیل و تثبیت “نگاه” ایراد نمود. وی بر این نکته تاکید کرد که تصمیمات مثبت اخذ شده در مورد “نگاه”، شخص محور نبوده و حاصل مطالعات کارشناسانه است و از این رو پایدار خواهند بود.

در ادامه مراسم حسین اسلامی مدیرعامل هلدینگ فناوری نگاه در سالروز تاسیس، پس از ارائه گزارش عملکرد یکساله این مجموعه از مهمترین فعالیت صورت گرفته در “نگاه” سخن گفت و تعریف و تدوین ساختارها و فرایندها، جذب و گسترش سرمایه‌های انسانی، سازماندهی تیم‌های مختلف و رسیدن به هماهنگی کامل بین همه تیم‌ها را از اهم فعایت های نگاه دانست. وی تاکید کرد: «برای ما که کارگزار حوزه فناوری بانک کارآفرین هستیم، روزی که بتوانیم تحولات بنیادین فناورنه و دیجیتال را در گروه کارآفرین رقم بزنیم، جشن واقعی ماست.»

کاوه اشتهاردی رئیس هیات مدیره هلدینگ فناوری نگاه در جشن تولد این هلدینگ ضمن تاکید بر جذب نیروهای متخصص در “نگاه”، گفت: « ما در کنار تخصص نسبت به اصل دیگری نیز حساس و هوشیار هستیم، و آن اصل تعهد است. “نگاه” نسبت به تمام ذی‌نفعان متعهد است. چه تعهداتی که به مشتریان نهایی دارد، چه تعهد به کارکنان و چه تعهداتش به بانک کارآفرین.»

علیرضا بهمنی مدیرعامل شرکت “نگاه بانک”، ضمن مروری بر فعالیت‌های این شرکت در سال گذشته، به ماموریت اصلی “نگاه بانک” که پشتیبانی و ارائه خدمات به بانک کارآفرین است اشاره کرد و از تعریف و پیشرفت برخی پروژه‌های در حال انجام این شرکت در سال 1400 نظیر ارتقای سامانه بانکداری متمرکز و بانکداری الکترونیک، توسعه بانکداری دیجیتال، راه اندازی دیتاسنتر پشتیبان و پیاده‌سازی SSO خبر داد.

هادی ابراهیمی مدیرعامل شرکت “نگاه پرداخت” ضمن ارایه گزارش دستاوردهای این شرکت در سال گذشته، گفت: « این شرکت در سال جاری ارائه خدمات فناورانه مالی، سرویس‌های پرداختی شخصی‌سازی شده و کیف پول الکترونیکی را در دستور کار دارد». او همچنین به دشواری‌های توسعه بانکداری عمومی برای تقویت بانکداری شرکتی به عنوان رویکرد اصلی بانک کارآفرین و شکل‌گیری زیرساخت‌های حوزه پرداخت اشاره کرد.

در پایان این مراسم از حامیان «نگاه» که در مرحله استقرار این مجموعه همراه و یاری‌رسان این هلدینگ بودند با اهدای لوح تقدیر و تندیس یادبود، تشکر و قدردانی به عمل آمد.