اطلاعیه شماره یک و دو، پاسخ به پرسش‌ها و ابهامات مناقصه عمومی طراحی، اجرای تجهیزات دیتا سنتر بانک کارآفرین

متقاضیان شرکت در مناقصه شماره 137-10-1400 با موضوع «طراحی، تدارکات، اصلاح، ساخت، نصب و راه‌اندازی زیرساخت‌های فیزیکی مرکزداده ساختمان بخارست بانک کارآفرین»

 

پاسخ به پرسش‌ها و ابهامات مناقصه‌گران

ضمن سپاس از مناقصه‌گران گرامی بابت طرح و ارسال مکتوب پرسش‌ها و ابهامات خود، مشروح پاسخ‌های مناقصه‌گزار به شرح زیر برای عموم مناقصه‌گران ارسال می‌شود. همچنین به اطلاع می‌رساند با توجه به اوج‌گیری مجدد همه‌گیری کرونا در کشور و پاسخ‌گویی کامل به پرسش‌ها و ابهامات مناقصه‌گران در این سند، جلسه حضوری پرسش و پاسخ برگزار نخواهد شد.

پرسش‌ها و ابهامات فنی

پرسش ۱: با توجه به اهمیت بالای مرکز داده بانکی و لزوم به‌کارگیری استانداردهای معتبر در ساخت مرکز داده، متاسفانه معیار مشخصی مانند استانداردهای مطرح در زمینه طراحی مراکز داده مانند (BICSI, TIA) در اسناد مناقصه ذکر نشده است. همچنین سطح یا کلاس دسترسی مرکز داده نیز مطابق استانداردهای مذکور مشخص نمی‌باشد.

پاسخ: مرکز داده ساختمان بخارست بانک کارآفرین دارای شرایط خاصی است که با توجه به طراحی و برخی زیرساخت‌های اجراشده از قبل و نیز موقعیت مکانی آن، امکان رعایت تمام الزامات استانداردها و چارچوب‌هایی چون TIA942‌ یا BICSI002 در بخش‌های مختلف آن مقدور نیست. لذا مناقصه‌گران باید مبنای طراحی خود را سطوح افزونگی و متغیرهای مندرج در جدول ۴ اسناد مناقصه قرار داده و نیز تمام استانداردهای فنی و اجرایی بالادستی در رشته‌های مختلف را که در بخش ۵ اسناد مناقصه نیز به آنها اشاره شده‌است مد نظر داشته‌باشند.
با این وجود، مناقصه‌گزار از هر گونه پیشنهاد غیربرهم‌زننده که مرکز داده را به استاندارد نزدیک‌تر نماید استقبال کرده و در فاز طراحی تفصیلی مورد بررسی و تصمیم‌گیری قرار خواهد داد.

 

پرسش ۲: با توجه به اینکه در اسناد مناقصه حداقل ظرفیت هر رک 9 کیلو وات در نظر گرفته شده است، همچنین با در نظر گرفتن میزان توان مصرفی بارهای حساس مکانیکال ظرفیت برآورد شده برای UPS (360 کیلو وات) ناکافی می باشد. و در صورت اجرا با شرایط فعلی افزونگی رعایت نخواهد شد. لذا در صورت نیاز به افزونگی UPSها، لازم است ظرفیت رک ها یا UPS ها مورد بازبینی قرار گیرد، افزونگی در بخش سیستم توزیع برق رعایت نشده است.

پاسخ: همان‌طور که در سند «رایزر دیاگرام سیستم توزیع نیرو» با کد “AS-E-R-E Low Voltage Riser” مشخص است، طبق طراحی پیشین تنها تابلوهای برق رک‌های تجهیزات از UPS مرکزداده تغذیه می‌شوند. مناقصه‌گزار در نظر دارد یک UPS برای بخش مکانیک و سامانه‌های جنبی (واحدهای سرمایش داخلی، پمپ‌ها، بخش ایمنی، بخش امنیت و …) تهیه کند و یا از UPS موجود ساختمان برای این بخش‌ها استفاده نماید. بررسی و تصمیم‌گیری در خصوص کمیت و کیفیت راه‌حل پاسخ‌گویی به این نیاز، در فاز طراحی تفصیلی با همکاری پیمانکار منتخب انجام خواهد شد. لازم به ذکر است که چیلرها از برق اضطراری غیر UPS تغذیه می‌شوند.

 

پرسش ۳: تصمیم کارفرمای محترم در خصوص استفاده یا عدم استفاده از سیستم های سرمایش VRF منصوبه برای اتاق برق مشخص نیست و لازم است این مورد مشخص گردد.

پاسخ: با توجه به تجهیزات خریداری‌شده موجود، باید مطابق با سند «شماتیک وضعیت موجود، مطلوب و تغییرات معماری» با کد “KBNK-ARC-000907-R00”، برای سرمایش اتاق برق و UPS چهار عدد واحد سرمایش داخل ردیفی استفاده شده و واحدهای تهویه ساختمان جمع‌آوری شوند.

 

پرسش ۴: در سیستم فعلی از یک مسیر برگشت به پمپ ها استفاده گردیده و مخزن ذخیره آب سرد پشتیبان و مخزن انبساط بسته هم در سیستم دیده نشده است و در نقشه های ارسالی توسط کارفرما نیز این آیتم ها گنجانده نشده است. لذا در شرایط فعلی مسیرهای مکانیکال افزونگی ندارد و ایجاد افزونگی برای این بخش نیازمند اعمال هزینه می باشد. خواهشمند است در این خصوص راهنمایی لازم را ارائه فرمایید.

پاسخ: نقشه «فلودیاگرام لوله‌کشی موتورخانه و مرکز داده» با کد “KB-M-Flow Diagram” مربوط به طرح قبلی در سال ۱۳۹۲ است که تنها تا کلکتورهای اصلی منطبق با وضعیت موجود اجرا شده‌است. لازم به ذکر است که کلکتورهای توزیع و لوله‌کشی واحدهای سرمایش اجرا نشده‌اند. در خصوص ایجاد افزونگی در مسیرهای لوله‌کشی، ترجیح مناقصه‌گزار خودداری از انجام عملیات برهم‌زننده غیرضروری می‌باشد، با این وجود لازم است الزامات بخش ۳-۵- اسناد مناقصه به صورت کامل رعایت شوند.
از این رو لازم است هزینه کالاها و خدمات مورد نیاز از جمله «منبع ذخیره آب سرد» و «منبع انبساط» مطابق با ردیف‌های ۵۷ و ۵۸ جداول کالاها و خدمات اسناد مناقصه، لحاظ شوند.

 

پرسش ۵: آیا اینروهای موجود مجهز به آیتم تغذیه دوگانه برق می باشد؟

پاسخ: واحدهای موجود سرمایش ردیفی دارای دو منبع تغذیه هستند.

 

پرسش ۶: در سیستم سرمایش موجود از سختی‌گیر استفاده نشده است. آیا می‌توان از سیستم سختی‌گیر ساختمان جهت تامین آب سیستم سرمایش استفاده نمود؟

پاسخ: رجوع شود به مقدمه پاسخ پرسش ۴، هم‌چنین لازم است هزینه کالا و خدمات «سختی‌گیر آب» مطابق با ردیف‌های ۶۰ جداول کالاها و خدمات اسناد مناقصه، لحاظ شوند.

 

پرسش ۷: برای بارهای غیر IT مثل روشنایی‌ها، تجهیزات مکانیک، اعلام و اطفاء، اکسس‌کنترل و … آیا UPS جداگانه از UPS IT می‌بایست در نظر گرفته شود؟ فارغ از بحث‌های استانداردی مبنی بر لزوم تخصیص UPS جداگانه جهت بارهای غیر IT، با توجه به ظرفیت رک‌های گفته‌شده در RFP امکان استفاده از UPSهای IT به لحاظ ظرفیتی نیز نمی‌باشد.

پاسخ: رجوع شود به پاسخ پرسش ۲

 

پرسش ۸: حوزه تعهدات طراحی، خرید و اجرای زیرساخت برق دقیقاً مشخص گردد که از کجا تا کجا در تعهد پیمانکار می باشد. به طور مثال آیا طراحی و خرید کابل و اجرای کابل‌کشی برق از ثانویه ترانس تا پایینترین تجهیز برق در تعهد پیمانکار می باشد؟(نقطه Tie-In )

پاسخ: مطابق با الزامات ۹۱، ۹۷ الی ۱۰۱، ۱۷۰ و الزاماتی دیگر از این دست، مسؤولیت یکپارچگی کامل طراحی تفصیلی و کفایت کالاها و خدمات تنظیم‌شده در پایان فاز طراحی تفصیلی با پیمانکار منتخب است. با این وجود در مرحله برگزاری مناقصه و به منظور تسهیل در مقایسه پیشنهادها، لازم است مناقصه‌گران برآورد هزینه خود را مطابق با جداول قیمت کالاها و خدمات مناقصه ارائه نمایند.
طبق وضعیت موجود، کابل‌کشی‌های لازم از ثانویه ترانس تا تابلوهای اصلی قبلاً اجرا شده‌است، اما لازم است پیمانکار منتخب نسبت به بررسی و در صورت لزوم اصلاح زیرساخت‌های اجراشده اقدام نماید، که در فاز طراحی تفصیلی تعیین تکلیف خواهد شد.

 

پرسش ۹: نقشه جانمایی و چیدمان کلیه تجهیزات موجود شامل دیزل‌ها، ترانس‌ها، تابلو برق‌ها و … ارائه گردد.

پاسخ: در حال حاضر نقشه‌های جانمایی بیشتری موجود نیست. با این وجود محل نصب ترانس‌ها در جدول ۳ اسناد مناقصه و جانمایی دیزل‌ها در سند «پلان تخلیه هوا و دودکش دیزل‌ها» با کد “M-KB-B05-Diesels” مشخص شده‌است. تابلوهای اصلی شامل LSP، ATS1 و DC.MDP در فضای مجاور دیزل‌ها نصب هستند و تابلوهای پایین‌دست شامل DC.MRP و DC.CBP در راهروی مجاور اتاق کامپیوتر نصب هستند.

 

پرسش ۱۰: با توجه به زیرساخت‌های موجود شامل تابلو برق، در صورتیکه نیاز به تغییر باشد به طور مثال فیدری اضافه یا کم گردد، این مهم بر عهده پیمانکار می‌باشد؟

پاسخ: نمودار تک‌خطی تابلوهای برق موجود در مجموعه مستندات پیوست بخش ELEC ارائه شده‌اند. با فرض صحت اطلاعات فوق، مناقصه‌گر لازم است با استناد به محاسبات خود در صورت مشاهده هرگونه نیاز به تغییر یا اصلاح در تابلوهای برق، ضمن ارائه اطلاعات فنی در پاکت «ب» هزینه «خدمات» مترتب با آن اصلاحات را در ردیف ۲۶ جدول خدمات اسناد مناقصه لحاظ نماید. هزینه‌های احتمالی تجهیزات (فیدرها و …) در فاز طراحی تفصیلی بررسی و تعیین تکلیف خواهد شد.

 

پرسش ۱۱: نقشه‌های رایزر دیاگرام سیستم ارت موجود، محل قرارگیری چاه‌های ارت، محاسبات مقاومت خاک، فاصله چاه‌ها از ساختمان و کابل‌کشی‌های مربوطه و … در صورت وجود ارائه گردد. (نقطه Tie-In مشخص گردد)

پاسخ: جانمایی چاه‌های ارت موجود و اتصالات آن در نقشه «پلان سیستم ارتینگ زیرزمین پنجم» با کد “KBNK-AS-E-E-01” در پیوست اسناد مناقصه ارائه شده‌است. نقشه‌ها و محاسبات تکمیلی دیگر باید توسط پیمانکار منتخب تهیه شوند.

 

پرسش ۱۲: نوع سیستم ارت موجود (TNC-S,TNC,TT و…) مشخص گردد.

پاسخ: طراحی سیستم ارت مرکز داده باید مطابق با الزامات بخش ۴-۲-۵ اسناد مناقصه باشد. در صورت نیاز سیستم ارت موجود باید اصلاح و چاه‌های جدید حفر شوند که در فاز طراحی تفصیلی بررسی و تعیین تکلیف خواهد شد.

 

پرسش ۱۳: آیا ساختمان صاعقه گیر دارد؟ و این موضوع در حوزه تعهدات پیمانکار نمی‌باشد؟

پاسخ: صاعقه‌گیر ساختمان، خارج از محدوده کار این پروژه و پیمانکار منتخب است.

 

پرسش ۱۴: کلیه نقشه‌ها، دیتاشیت‌ها و مشخصات فنی مربوط به تجهیزات زیرساخت موجود شامل دیزل ژنراتور، ترانس، تابلو برق‌ها و … جهت بررسی دقیق‌تر وجود ارائه گردد.

پاسخ:‌ اطلاعات زیرساخت‌های موجود به همراه شناسه فنی و سری ساخت تجهیزات در جدول ۳ اسناد مناقصه ارائه شده‌است. لازم است مناقصه‌گر ضمن برقراری ارتباط با نماینده/تامین‌کننده مجاز تجهیزات از جزئیات فنی زیرساخت‌های موجود اطلاع کسب نماید.

 

پرسش ۱۵: آیا مقادیر برآورد شده می‌بایست در مرحله مناقصه مطابق با جدول شماره 6 مندرج در RFP لحاظ گردد؟

پاسخ: در مرحله برگزاری مناقصه و به منظور تسهیل در مقایسه پیشنهادها، لازم است مناقصه‌گران برآورد هزینه خود را مطابق با جداول قیمت کالاها و خدمات مناقصه ارائه نمایند.

 

پرسش ۱۶: لطفاً تایید نمایید آیا فیلتر الکترومغناطیس فقط جهت برق ورودی دیتاسنتر مدنظر می‌باشد؟

پاسخ: فیلتر الکترومغناطیس تنها برای برق ورودی به مرکز داده مورد نظر است.

 

پرسش ۱۷: فضاهای مورد نیاز جهت شیلد الکترومغناطیس مشخص گردد.

پاسخ: تمام فضاهای داخلی مرکز داده باید شیلد شوند و اتاق‌های کامپیوتر (اتاق سرور و اتاق شبکه) تحت حفاظت دو مرحله‌ای (پس از اتاق تله) قرار داشته باشند. همچنین باید الزامات بخش ۱-۱-۵ رعایت شوند.

 

پرسش ۱۸: شیلد به صورت یک تکه انجام گردد یا جهت هر فضا به صورت جداگانه؟

پاسخ: تمام فضاهای داخلی مرکز داده باید شیلد شوند و اتاق‌های کامپیوتر (اتاق سرور و اتاق شبکه) تحت حفاظت دو مرحله‌ای (پس از اتاق تله) قرار داشته باشند. همچنین باید الزامات بخش ۱-۱-۵ رعایت شوند.

 

پرسش ۱۹: درب‌های شیلد باید مقاومت به حریق نیز داشته باشند؟

پاسخ: به الزام‌های ۱۲۰ و ۱۳۸ اسناد مناقصه رجوع شود.

 

پرسش ۲۰: جهت فضاهای مختلف Mantrap دیده شده‌است؟

پاسخ: به اسناد مناقصه و سند «شماتیک وضعیت موجود، مطلوب و تغییرات معماری» با کد “KBNK-ARC-000907-R00” رجوع شود.

 

پرسش ۲۱: جهت سرمایش اتاق UPS از دستگاه‌های موجود نصب‌شده (اسپلیت‌های کانالی) استفاده گردد یا اینروهای موجود؟

پاسخ: با توجه به تجهیزات خریداری‌شده موجود، باید مطابق با سند «شماتیک وضعیت موجود، مطلوب و تغییرات معماری» با کد “KBNK-ARC-000907-R00”، برای سرمایش اتاق برق و UPS چهار عدد واحد سرمایش داخل ردیفی استفاده شده و واحدهای تهویه ساختمان جمع‌آوری شوند.

 

پرسش ۲۲: چیلرهای موجود دارای پروتکل‌های ارتباطی جهت اتصال به سیستم پایش و مدیریت می‌باشد یا خیر؟
پاسخ: رجوع شود به پاسخ پرسش ۱۴.

 

پرسش ۲۳: با توجه به طراحی گذشته سیستم آیا امکان تغییر تجهیزاتی مانند پمپ طبق طراحی جدید می‌باشد یا خیر؟

پاسخ: ترجیح مناقصه‌گزار خودداری از انجام عملیات برهم‌زننده غیرضروری می‌باشد، با این وجود لازم است الزامات بخش ۳-۵- اسناد مناقصه به صورت کامل رعایت شوند. چنانچه محاسبات مکانیک پیمانکار منتخب نشان‌دهنده نیاز به اصلاح یا تغییر اجزاء باشد، موضوع در زمان طراحی تفصیلی بررسی و تصمیم‌گیری خواهد شد.

 

پرسش ۲۴: جهت جانمایی مخازن ذخیره آب سرد با توجه به وزن قابل توجه آن، بررسی محاسبات سازه ای ساختمان انجام پذیرفته است؟

پاسخ: در فاز طراحی تفصیلی، باید نیاز بارگذاری توسط پیمانکار منتخب تعیین شود. بررسی‌های لازم توسط واحد ساختمان بانک انجام خواهد شد.

 

پرسش ۲۵: با توجه به نقشه‌های ارائه‌شده سایز لوله‌های پنج لایه 2/1 1 در نظر گرفته شده‌است، در صورتیکه داخل اسناد حداقل سایز 2 اینچ درخواست شده‌است. لذا سایر مورد تایید لوله‌های پنج لایه به میلیمتر (طبق عرف بازار) ارائه گردد.

پاسخ: نقشه «فلودیاگرام لوله‌کشی موتورخانه و مرکز داده» با کد “KB-M-Flow Diagram” مربوط به طرح قبلی در سال ۱۳۹۲ است که تنها تا کلکتورهای اصلی منطبق با وضعیت موجود اجرا شده‌است. لازم به ذکر است که کلکتورهای توزیع و لوله‌کشی واحدهای سرمایش اجرا نشده‌اند. لذا جزئیات لوله‌کشی و اندازه لوله‌ها تا واحدهای سرمایش داخلی، مطابق با مستندات فنی و اجرایی دستگاه‌ها مورد تایید خواهد بود.

 

پرسش ۲۶: کابینت رک‌ها می‌بایست بر روی کف کاذب نصب گردد یا شاسی جداگانه برای آن می‌بایست در نظر گرفته شود و آیا برای تمام تجهیزات اعم از UPS، کابینت باتری، تابلو برق و … شاسی مورد نیاز می‌باشد؟

پاسخ: به الزام‌های ۱۳۱ و ۳۴۷ و ردیف ۱۶ جداول کالاها و خدمات اسناد مناقصه رجوع شود. تمام تجهیزات باید بر روی شاسی نصب شوند.
پرسش‌ها و ابهامات قراردادی

 

پرسش 27: با عنایت به زمان مندرج در اسناد مناقصه، مدت در نظر گرفته شده برای پروژه بسیار کوتاه بوده و حتی برخی از اقلام داخلی هم قابل تامین نمی‌باشد. در این خصوص چه تمهیدی قابل اتخاذ می‌باشد؟

پاسخ: خط زمانی مورد نظر مناقصه‌گزار برای پروژه، بدون تغییر و مطابق با بخش 4-2- اسناد مناقصه است.

 

پرسش 28: با عنایت به حوزه‌های متنوع در راه‌اندازی و ساخت دیتاسنتر واگذاری بخش‌های گوناگون به پیمانکاران و تامین تجهیزات از تامین‌کنندگان تخصصی هر بخش اجتناب‌ناپذیر می‌باشد. این موضوع با بند 61 اسناد مغایرت خواهد داشت.

پاسخ: منظور از بند 61 قرارداد، واگذاری کلی می‌باشد و نه بخشی از فعالیت‌ها.

 

پرسش 29: تجهیزات خارجی مورد درخواست آن مناقصه‌گزار محترم نیز از شمول تسعیر خارج می‌باشد؟

پاسخ: با توجه به آمادگی کارفرما برای قبول درخواست پیمانکار منتخب جهت پرداخت پیش‌پرداخت تا حداکثر ۵۰% مبلغ قرارداد (مطابق شرایط قرارداد)، این مناقصه و پیرو آن قرارداد آتی مشمول تعدیل (ارز، فلزات و …) نمی‌باشد.

 

پرسش 30: بند 6.35 قابل پذیرش نبوده و یا باید شفاف‌سازی گردد.

پاسخ: با توجه به اینکه جداول کالا و خدمات اسناد مناقصه به صورت حدودی می‌باشد، لذا در مرحله طراحی تفصیلی امکان تغییر مصالح و تجهیزات وجود خواهد داشت. در صورت نیاز به ردیف‌های جدید (پس از تایید کارفرما و ناظر)، در قالب ردیف ستاره‌دار لحاظ خواهند شد و نحوه محاسبه هزینه نهایی با احتساب هزینه‌های بالاسری پیمانکار منتخب، در زمان بررسی و تایید «برنامه مدیریت تغییرات» مشخص خواهد شد.

 

پرسش 31: در خصوص بند 2.2 شرایط شفاف‌سازی گردد.

پاسخ: بند 2.2 قرارداد گویایی لازم را دارد.

 

پرسش 32: در بند 6.31 تبصره 1، دستمزد شامل هزینه‌های روز مزد و پیمانکاران می‌باشد. بنابراین صورت هزینه‌ها با جزئیات تجهیزات و خدمات ارسال گردد.

پاسخ: تبصره ۱ بند 6.31 قرارداد در زمان تبادل قرارداد حذف خواهد شد.

 

پرسش 33: امکان تهیه و ارسال صورت وضعیت بلافاصله پس از اقدامات صورت‌گرفته و دریافت تایید کارفرما مهیا گردد. (بند6.31)

پاسخ: منظور حداقل فاصله زمانی بین ارسال دو صورت‌وضعیت است. صورت وضعیت تهیه شده توسط پیمانکار نیاز به بررسی توسط کارفرما دارد که زمان خود را طلب می‌نماید.

 

پرسش 34: میزان ضمانت‌نامه حسن انجام تعهدات به 10 درصد تقلیل یابد.

پاسخ: با هدف تسهیل کار پیمانکار منتخب و کاهش هزینه‌ها، ضمانت‌نامه حسن انجام تعهدات به ۲۰ درصد مبلغ قرارداد اصلاح می‌شود.

 

پرسش 35: پرداخت صورت‌حساب در بازه‌های زمانی مربوط به بخش گارانتی می‌باشد. در انجام خدمات و یا تامین تجهیزات، مطلوب است مراتب پس از انجام خرید با خدمت و تایید کارفرما صورت پذیرد (بند 4.3)

پاسخ: منظور حداقل فاصله زمانی بین ارسال دو صورت‌وضعیت است. صورت وضعیت تهیه شده توسط پیمانکار نیاز به بررسی توسط کارفرما دارد که زمان خود را طلب می‌نماید.

 

پرسش 36: شرایط کسر تجهیزات و زمان قابل قبول در تبصره 3 ماده 4.4 درج گردد. آیا این تبصره جدا از موضوع قرارداد می باشد؟

پاسخ: جدا از موضوع قرارداد نیست.

 

پرسش 37: جریمه تاخیر به میزان 1 در هزار قیمت حوزه و یا بخش مورد تاخیر تعلق یابد.

پاسخ: با توجه به اینکه اجرای زیرساخت‌های مرکز داده در قالب یک پروژه واحد و تنها پس از راه‌اندازی کامل دارای ارزش اقتصادی مستقل برای بانک خواهد بود، لذا جریمه تاخیر به همان میزان یک در هزار مبلغ قرارداد مورد تایید است.

 

پرسش 38: بند 6.19 در صورت درخواست پیمانکار قابل انجام است. به نظر می رسد موارد بایستی کاملا شفاف گردد.

پاسخ: بند 6.19 در زمان تبادل قرارداد حذف خواهد شد.

 

پرسش 39: در خصوص پیش پرداخت مرحله اول و مرحله دوم شفاف سازی صورت پذیرد.

پاسخ: پیش‌پرداخت تا سقف ۵۰ درصد طبق مفاد قرارداد در دو مرحله در برابر تضامین مورد تایید بانکی به پیمانکار منتخب تعلق می‌گیرد.

 

پرسش 40: بند ۶.۲۹ مربوط به دوره گارانتی می‌باشد؟

پاسخ: بند ۶.۲۹ گویایی لازم را دارد.

 

پرسش 41: بند 6.4 در پیوست 2 قرارداد بایستی تدقیق گردد. الزاماً محاسبات 5 درصد با محاسبه دقیق لوازم ایمنی و بهداشتی منطبق نخواهد بود. همچنین ارائه صورت وضعیت مجزا برای لوازم مورد ابهام می‌باشد.

پاسخ: بند 6.4 در پیوست ۲ پیش‌نویس قرارداد در زمان تبادل قرارداد حذف خواهد شد. موکداً تصریح می‌شود، پیمانکار موظف است کارگاه و پرسنل خود را به طور کامل بیمه نماید، لذا تمامی اتفاقاتی که در کارگاه پیش بیاید مسؤولیت آن برعهده شرکت پیمانکار خواهد بود و کارفرما در این خصوص هیچ‌گونه مسؤولیتی نخواهد داشت. بر همین مبنا هزینه انواع بیمه در لیست خدمات اسناد مناقصه نیز باید ارائه شود.

 


اطلاعیه شماره یک        اطلاعیه شماره دو          پاسخ به پرسش‌ها و ابهامات مناقصه‌گران